Przeskocz do treści

Pielgrzymka … i ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna  24.04.2022

 • Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 15.00. O godz. 15.00 najpierw Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • W tygodniu w Liturgii:

- w poniedziałek św. Marka, ewangelisty;

- we wtorek św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski

- w środę Nowenna do MBNP;

- w piątek św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;

 • W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca, zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.00; Początek miesiąca Maryjnego.
 • Bóg zapłać os. Napory za przygotowanie kościoła i ofiarę 170 zł na potrzeby kościoła. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy os. Zagrody.
 • Prasa katolicka w przedsionku…”Gość”… „Mały Gość”… „Zgoda”…
 • Spotkania - próby z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. we środę o godz. 16.00 i w piątek o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.
 • Wolontariusze Szkoły Podstawowej w Koninie zapraszają mieszkańców na charytatywny KIERMASZ CIAST, który odbędzie się w następną niedzielę, tj. 1 maja. Sprzedaż prowadzona będzie po wszystkich mszach świętych. Cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla ciężko chorego 2-letniego Maksymiliana Palaca. Chłopczyk wymaga stałego leczenia i rehabilitacji, a w przyszłości kolejnej, kosztownej operacji serca. Z góry dziękujemy całej naszej społeczności za zaangażowanie i życzliwe przyjęcie akcji.

 

** Pielgrzymka:  / ostatnie wolne miejsca ... !!!

WŁOCHY  PIELGRZYMKA LOTNICZA

 ASYŻ – CASCIA - RZYM– WATYKAN – NEAPOL - MONTE SAN ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MANOPELLO – LORETO

 Dzień 1: Spotkanie w wyznaczonym miejscu w Koninie o godz. 16.00, przejazd na lotnisko w Krakowie, wylot do Bolonii o godz. 20.40, na miejscu o godz. 22.25, transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, zwiedzanie Asyżu: Bazyliki św. Franciszka oraz Kościoła św. Klary, spacer uliczkami uroczego miasteczka średniowiecznego. Następnie zwiedzanie Bazyliki Santa Maria degli Angeli, gdzie znajduje się Porcjunkula, miejsce powołania Zakonu Franciszkanów. Przejazd do Cascia – miasto związane z działalnością i życiem św. Rity. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie miasta: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja w formie biesiady regionalnej w stylu włoskim przy muzyce. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Watykanu, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie Bazylika św. Pawła za Murami oraz Bazyliki Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, Bazyliki Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Neapolu- zwiedzanie starówki starego miasta oraz modlitwa przy grobie Ojca Dolindo. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 6: Po śniadaniu zwiedzanie miejsc, gdzie żył Św. Ojciec Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital ulgi w Cierpieniu). W godzinach popołudniowych wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja, nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 7: Śniadanie, przejazd do Manopello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Następnie przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do miejscowości nadmorskiej i spacer na plażę, po południu pizza w ramach lunchu, w godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko, wylot do Krakowa o godz. 22.50, w Krakowie godz. 00.30 dnia 06.07.2022. Przejazd do Koniny.

 Termin:  28.06 – 05/06.07.2022             Cena: 3650 zł.

               Zapisy i informacje u p. Elżbiety Banach – nr kom. 500 443 914

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w hotelach, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami
 • 7 śniadań, 7 obiadokolacji w tym jedna w formie biesiady regionalnej przy muzyce
 • przelot samolotem Kraków – Bolonia– Kraków, Ryanair, w cenie torebka podręczna oraz bagaż 10 kg
 • transfer na /z lotnisko w Krakowie
 • realizacja programu autokarem lokalnym
 • ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 10 000 €
 • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki
 • opieka duchowna
 • rezerwacja codziennych Mszy św. w kościołach, kaplicach, sanktuariach na trasie pielgrzymki
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • opłaty za przewodników lokalnych, opłaty wjazdowe do miast, opłaty klimatyczne, bilety wstępów, zestawy słuchawkowe na całej trasie: 100 €/os. płatne u pilota na miejscu
 • dopłata za bagaż 20 kg (zamiast w cenie 10 kg) to koszt 130 zł. w dwie strony
  Biuro Podróży CAMINO, Wrocław, ul. Dawida 8/2