Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XII Niedziela Zwykła  21. 06. 2020

* Dziś XII Niedziela Zwykła; W naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Pozostałe Msze św. Msze św. o godz. 8.00 i 15.00;

* Po I Komunii św. zawsze trwa tzw. Biały Tydzień – w podziękowaniu za dar I Komunii św. Dlatego w tygodniu codziennie Msza św. o godz. 18.00. na które dzieci starają się przychodzić codziennie w strojach Komunijnych.

* W tygodniu w Liturgii:

 - jutro, w poniedziałek o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. z wprowadzeniem do naszego kościoła relikwii św. Rity. Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Przybędzie nam w kościele kolejna orędowniczka, przez którą możemy wypraszać łaski. Orędowniczka w sprawach trudnych. Jeszcze kilka lat temu niewiele osób w Polsce słyszało o świętej Ricie. Pierwszym ośrodkiem jej kultu był krakowski kościół oo. Augustianów. 22. każdego miesiąca przychodzą tam tłumy. Święta Rita to patronka spraw trudnych i beznadziejnych, osób chorych, poniżanych, problemów małżeńskich i matek.

 Jutro wprowadzenie relikwii i Msza św. a potem co miesiąc każdego 22 dnia miesiąca będzie Nabożeństwo do św. Rity. Tak to będzie wyglądało, że najpierw będzie około półgodzinne Nabożeństwo z modlitwami, śpiewem, odczytaniem próśb, podziękowań… a potem Msza św. Natomiast jutro tylko Msza św. z prowadzeniem relikwii a ponieważ kult św. Rity wiąże się nieodłącznie z różą – jutro pod koniec Mszy św. będzie także poświęcenie róż. Można a nawet zachęcam by przynieść ze sobą różę… W czasie nabożeństw ku czci św. Rity kapłani święcą przyniesione przez wiernych róże, których płatki służą ludziom do okładania ran, przynoszą ulgę w cierpieniu i chorobie. Za życia św. Rita właśnie te kwiaty lubiła najbardziej i wiążą się z nimi cudowne wydarzenia. Kilka razy św. Rita, która nie mogła z powodu choroby i cierpień fizycznych opuścić swojej klasztornej celi, poprosiła o przyniesienie jej róż z ogrodu. A że było to zimą, o różach w ogrodzie nie mogło być mowy. Mimo to dla św. Rity zawsze w ogrodzie zakwitła jakaś róża. Dziś w sercach wielu ludzi, szczególnie tych skutych lodem, dzięki św. Ricie zakwitają róże i budzi się nadzieja na lepsze, świętsze życie. Rita to święta na nasze czasy, gdy wiele osób jest poranionych w życiu małżeńskim i rodzinnym, gdy chorzy czy osamotnieni ludzie znikąd nie mają pomocy, gdy świat pełen egoizmu jednych wali się innym na głowę. Wtedy warto wezwać na pomoc stygmatyczkę św. Ritę.

W związku z tym kultem już jutro będzie można nabyć specjalne pamiątki – obrazek św. Rity z płatkiem róży św. Rity a także modlitewniki i koronki do św. Rity. ( obrazek to św. Rita z naszego obrazu z płatkiem róży ). Podziękowania za to dzieło będą jutro – złożono ofiary i wszystkie zostały wykorzystane. Oprócz obrazu św. Rity pojawi się także drugi obraz ze Sługą Bożym kard. Wyszyńskim Prymasem Tysiąclecia.

Jutrzejszej  naszej uroczystości będzie przewodniczył ks. kanonik Andrzej Duda, znany wielu rodzinom z ostatniej wizyty duszpasterskiej…

* w środę w liturgii Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a także Nowenna do MBNP…

* Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 9.00 !!!

* Prasa katolicka …

   * Bóg zapłać  rodzicom dzieci Komunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiaj, za wszelkie prace w kościele i wokół, dniami i nocami były przygotowania… Bóg zapałać także rodzicom dzieci Komunijnych za ufundowanie relikwiarza św. Rity jako dar ołtarza. Jutro przedstawiciele klas III wniosą do kościoła relikwiarz z relikwiami św. Rity.  W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy os. Woźny.