Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

 Uroczystość Najświętszej Trójcy  7. 06. 2020

* Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. I Niedziela miesiąca; zamiast kazania na zakończenie Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 15.00; Po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa.

* W tygodniu w Liturgii:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi, królowej;

- we środę Nowenna do MBNP…

- w czwartek Uroczystość Bożego Ciała; Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 15.00; Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja do 4 ołtarzy. Końcowe błogosławieństwo przy czwartym ołtarzu. Jak zawsze proszę panie i dziewczęta do feretronów, panów do baldachimu, zespół Turbacyki, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, oczywiście ministrantów i lektorów do posług. Proszę też naszych parafian o zabezpieczenie trasy w czasie Procesji. / tych, którzy mają na to papiery będąc po szkoleniu…  W czasie Procesji  ( jak i Mszy św. ) zachowujemy środki ostrożności...

Ołtarze:

I ołtarz koło domu p. Kaczorów i proszone o zajęcie się tym ołtarzem os. Pazyrówka;

II ołtarz koło p. Naporów -  os. Frączki cz. 1;

III ołtarz koło p. Polaków -  os. Frączki cz. 2

IV ołtarz koło kościoła      -  os. Przybytki.

* Po Bożym Ciele jak zawsze następuje Oktawa Bożego Ciała. Przez 8 dni Msza św. wieczorem o godz. 18.00 po której procesja Eucharystyczna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Bożego. A w niedzielę procesja po Mszy o godz. 11.00;

     - w piątek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy;

     - w sobotę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

    * Prasa katolicka w przedsionku kościoła…

    * Bóg zapłać os. Cieśle za przygotowanie kościoła na dzisiaj i ofiarę 100 zł. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy os. Grzędy przed Bożym Ciałem a na niedzielę os. Lupy i Bednarze. 

* Spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. będą:

- kl. IIIa w poniedziałek o godz. 16.00;

- kl. IIIb we wtorek o godz. 16.00;

- kl. IIIa i IIIb w środę o godz. 8.30 a następnie zaprowadzę do szkoły;

* Spotkanie kandydatów do Bierzmowania ( klasy siódme i ósma ) w środę – na godz. 18.00 zapraszam na Nowennę i Mszę św. a następnie krótkie spotkanie po Mszy św. w kościele.