Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

 Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego  1.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki       

** Dziś Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.  Pierwsza Niedziela miesiąca; Adoracja po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie ostatnia Msza św.  Zmianka Różańcowa w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 a dla dzieci i uczniów po Mszy św. o godz. 11.00;

** W tygodniu w liturgii:

  - w poniedziałek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;

  - w środę Nowenna do MBNP…

- w piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli; Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 15.00; Jest to także I piątek miesiąca.

    Jeśli chodzi o spowiedź św. przed I piątkiem – spowiedź św. była przed Świętami ale jeśli ktoś potrzebuje to spowiedź codziennie przed Mszą św. pół godziny a w czwartek od 16.00; Kandydaci do Bierzmowania z ósmych klas podpisują dzienniczki w Trzech Króli po Mszach świętych – tam gdzie I piątek. A ci, którzy pójdą do spowiedzi św. także spowiedź.

  - w sobotę udam się do chorych od godz. 9.00 – tam gdzie to będzie zgłoszone.

**  W przyszłą Niedzielę – Niedziela Chrztu Pańskiego;

**Bóg zapłać” mieszkańcom os. Lachy za przygotowanie kościoła na dzisiaj i ofiarę 200 zł. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom os. Działek na Trzech Króli a potem na niedzielę os. Pazyrówka.

                 Przy okazji Nowego Roku pragnę podziękować :

* Radzie Parafialnej za waszą służbę dla naszej wspólnoty.

* Bóg zapłać wszystkim parafianom-rodzinom za składane comiesięczne ofiary oraz za troskę o wystrój i sprzątanie kościoła.

* Bóg zapłać pewnym ofiarodawcom za ofiary na rzecz parafii;

* p. Barbarze i p. Zofii, naszym dekoratorkom za troskę o dekorację w naszym kościele, zespołowi Turbacyki, że czasami są tu z nami.

* Dziękuję również p. kościelnej i p. organiście, p. gospodyni za pracę na plebani i prowadzenie scholi; a także lektorom, ministrantom, scholi;  Różom Różańcowym …

Bóg zapłać wymienionym i niewymienionym, niech Bóg wynagrodzi swoją łaską. W gablocie wywieszone są wpłaty z poszczególnych osiedli na potrzeby kościoła. Wczoraj je przedstawiałem ogólnie a od dziś przez tydzień są tam umieszczone.

   Plan Wizyty Duszpasterskiej:

2.I. Pon.  godz. 14.00 Palace Gęby Cieśle

3.I. Wt.   godz.  8.30 Grzędy Lupy Bednarze

3.I. Śr.     godz.  8.30 Woźny Majerze Garłyty

4.I. Śr.     godz.  8.30 Kurki Talarki Trojaki

5.I. Czw. godz.  8.30 Zające Lachy - / zakończenie

Ogłoszenie szkolne:

Młodzież szkolna wraz z opiekunami zaprasza na wspólne kolędowanie 6 stycznia w Trzech Króli o godz. 10.30 w naszym kościele.