Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

 I Niedziela Adwentu 27. 11. 2022

** Rozpoczyna się Adwent - nowy Rok Liturgiczny. Adwent to okres przygotowania do Bożego Narodzenia a jednocześnie oczekiwanie na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Przygotowując się razem z Maryją na narodzenie Pana weźmy udział w Roratach, które u nas będą w tygodniu o godz. 17.00. / Godzinki do NMP przed …

** Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 15.00. Po ogłoszeniach poświęcenie opłatków na stół wigilijny. ( Proszę o zabranie…)

** W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 15.00 do 17.00 . Informuję, że spowiedź adwentowa przed Świętami będzie w naszym kościele 19 grudnia.

** Kandydaci do Bierzmowania podpisują spowiedź św. w czwartek i Roraty w I piątek;

** Do chorych udam się w sobotę 10 grudnia by było już bliżej Świąt;

** W tygodniu czcimy świętych: w środę św. Andrzeja, Apostoła; w środę Nowenna do MBNP na zakończenie Mszy św. Roratniej;

** W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa dla starszych a dla uczniów zmianka po Mszy św. o godz. 11.00;

** W przyszłą niedzielę jak co roku w II niedzielę Adwentu przypada dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

**Bóg zapłać” mieszkańcom os. Majerze za przygotowanie kościoła na dzisiaj i ofiarę 240 zł. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom os. Garłyty.

** Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej

** Bóg zapłać naszym paniom dekoratorkom za piękną dekorację adwentową.

** Moi drodzy - przy okazji składania ofiary za opłatki na ogrzewanie / ofiara 50 zł / – proszę także tych, którzy jeszcze zalegają ze składkami od rodzin - o wyrównanie zaległości.

Roraty ….. Zapraszam bardzo na Roraty. Szczególny swój udział mają zawsze uczniowie, dzieci. Będzie jak co roku możliwość zbierania obrazków roratnich, jutro będzie rozdana plansza a potem codziennie kolejne elementy i na koniec przyniesiemy te plansze – dzieci otrzymają słodką pamiątkę... Codziennie jak pamiętamy było losowanie.   Będą podobnie jak rok temu codziennie aż cztery losowania. Dzieciątko Jezus, Figurka Matki Bożej, figurka Anioła i figurka Jezusa - Jezu Ufam Tobie. Dlatego dzieci niech już jutro przyniosą serduszka z imieniem i nazwiskiem i klasą a młodsze ile lat… / od najmłodszych do kl. V. Proszę o małe serduszka… Dalsze szczegóły będą podane jeszcze jutro na pierwszych roratach.

** Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia dzisiaj przed kościołem kiermasz – można nabyć u uczniów ładne wieńce adwentowe…

** Zapowiedź przedślubna wywieszona w gablocie przed kościołem.