Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu 5.12.2021       

** Dziś II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 8.00; 11.00 i 15.00; Dzisiaj pierwsza Niedziela miesiąca; Po Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 8.00 także zmianka różańcowa; O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i następnie Msza św.

** Dziś po Mszach św. Szkolne Koło Wolontariatu z naszej szkoły prowadzi            kwestę do puszek by wspomóc szlachetny cel: wsparcie budowy domu hospicyjnego w gminie Zaleszany dla dzieci chorych na raka. Otwórzmy oczy i serca na potrzeby i cierpienie innych. Liczy się każdy datek, bo ,,kiedy dolejemy kroplę do kropelki, powstaje morze! Z góry dziękujemy za wsparcie.

** W tygodniu Roraty o godz. 17.00;

** W tygodniu w Liturgii Kościoła: w środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - Msza św. o godz. 8.00 i 17.00.  Na Mszę św. godz. 17.00 szczególnie zapraszam dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii św. na poświęcenie i wręczenie medalików… W środę Nowenna do MBNP na początku Mszy o godz. 17.00;

** W zakrystii do nabycia świece z Caritasu na stół wigilijny; Opłatki…

**  „Bóg zapłać” mieszkańcom os. Frączki cz. 2 za przygotowanie kościoła na dzisiaj i za ofiarę 190 zł na potrzeby kościoła. W tym tygodniu troskę o świątynię powierzamy mieszkańcom os. Przybytki.

** Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, do nabycia w przedsionku kościoła…

** Do chorych i starszych z posługą sakramentalną wybieram się w sobotę od godz. 9.00 - tylko tam gdzie zostanie to zgłoszone.

** Kandydaci na lektorów: spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w Mszanie Dolnej - egzamin i próba w kościele. Ma to potrwać do około godziny 11.00. Proszę rodziców o dostarczenie i przywóz z powrotem swoich pociech. Zabrać coś do pisania i podkładkę / brak ławek...