Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

 XXI Niedziela Zwykła  22. 08. 2021

Dziś XXI Niedziela Zwykła, Msze św. o 8.00, 11.00 i 15.00; Jako, że dziś jest 22 dzień miesiąca - po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwy do św. Rity z poświęceniem róż.

W tygodniu w liturgii:

 - we wtorek św. Bartłomieja, Apostoła

 - w środę Nowenna do MBNP…

 - w czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej – Uroczysta Msza św. z odnowieniem Aktu zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej o godz. 18.00;

  - w piątek wspomnienie św. Moniki

  - w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła / Kolejne modlitwy w ramach Nowenny  przed Uroczystością beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego przed Mszą św. 

W przyszłą niedzielę na mocy postanowienia papieża Franciszka Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony, który można łączyć z parafialnym dziękczynieniem za plony ziemi. Dlatego też w naszym kościele za tydzień na Mszy św. o 11.00 Msza św. Dożynkowa. Jak już było ogłaszane parę tygodni temu os. Frączki jest proszone o przygotowanie wieńca… / przypomnę, że przygotowanie wieńca dożynkowego jak ustalono przed paru laty przechodzi przez kolejne osiedla od góry i w tym roku przypada właśnie na os. Frączki.

Bóg zapłać Cieśle za przygotowanie kościoła na dzisiaj i za inne prace... Na następną niedzielę o przygotowanie kościoła proszone jest os. Grzędy.

Prasa katolicka do nabycia w przedsionku kościoła – „Gość Niedzielny”, „Staś”…

Zapowiedź przedślubna wywieszona w gablocie przed kościołem.