Przeskocz do treści

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 27.12.2020

 • Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa; Msze św. o 8.00, 11.00 i 15.00. / a także św. Jana Ewangelisty – poświęcenie wina po Mszy św. o godz. 8.00;
 • W tygodniu kolejne dni Oktawy Narodzenia Pańskiego;
 • W czwartek ostatni dzień roku, św. Sylwestra papieża, Msza św. i nabożeństwo o godz. 17.00 – podsumowanie mijającego roku;
 • W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedziele – 8.00; 11.00 i 15.00;
 • W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 8.00;
 • Bóg zapłać mieszkańcom os. Trojaki za przygotowanie kościoła na dzisiaj i ofiarę 100 zł na potrzeby kościoła. Dalej „Bóg zapłać” osiedlom Kurki i Talarki za przygotowanie na Święta kościoła, szopki, choinek…paniom naszym dekoratorkom. Na Nowy Rok czyli na piątek o przygotowanie proszone os. Zające. Potem na niedzielę os. Lachy. 
 • Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia: Służbie Liturgicznej Ołtarza, mieszkańcom osiedli, które przygotowywały kościół, Zespołowi Turbacyki, panu organiście, pani kościelnej, paniom dekoratorkom Barbarze Palac i Zofii Haras; I specjalne podziękowanie stolarzowi p. Franciszkowi Palac za wykonanie tej pięknej szopki i ofiarowanie tych prac, drewna użytego, swojej pracy i pracowników dla parafii – gratis, wielkie Bóg zapłać. Dziękuję także panu elektrykowi za jego prace związane z szopką i przed kościołem przy kapliczce.
 • Prasa katolicka…
 • Sprawa Wizyty Duszpasterskiej : tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach nie będzie tym razem… Ale będzie inna forma, kapłan będzie zapraszał do kościoła poszczególne osiedla na Mszę św. sprawowaną w intencji rodzin z danego osiedla. Ale ze względu ograniczeń w ilości wiernych na Mszy św. – przyjdzie przedstawiciel rodziny do kościoła. Na końcu Mszy św. ten przedstawiciel otrzyma książeczkę by w domu z rodziną kontynuować modlitwy za rodzinę; otrzyma także taki większy obrazek ze Świętą rodziną zamiast obrazków kolędowych; będzie można sobie także zabrać wodę święconą jeśli się nie ma w domu. Po powrocie do domu jeśli to możliwe nastąpi kontynuacja modlitwy przez całą rodzinę. A jeśli to od razu niemożliwe to uczynić to w najbliższym czasie gdy będą np. wszyscy w domu. Szczegóły będą podane każdego dnia danym osiedlom. Dodam tylko by na te modlitwy w domu przygotować krzyż, świece, które należy położyć na stole nakrytym białym obrusem… Początek jutro / Msza św. godz. 17.00 - poniedziałek, wtorek i środa; Poniedziałek - osiedla Działek i Pazyrówka, Wtorek - os. Frączki cz. 1 i 2; Środa - os. Przybytki i Bekacze. 
 • Modlitwa o błogosławieństwo dla domu i rodziny – Boże Narodzenie 2020
  1. Modlitwa w kościele – w wyznaczonym dla danego osiedla

  ( osiedli ) dniu we Mszy św., która będzie odprawiana w naszym kościele parafialnym, uczestniczy jeden z członków rodziny ( pozostali uczestniczą w modlitwie przez transmisję na żywo z naszego kościoła). Podczas Mszy św. kapłan poleci Bogu wszystkie rodziny z danego osiedla oraz wszystkich bliskich im zmarłych, zwłaszcza tych których pożegnali w tym roku. Po końcowym błogosławieństwie można zabrać do domu wodę święconą oraz pamiątkowy obrazek Świętej rodziny z modlitwą za Rodziny a także książeczkę-modlitewnik do dalszej modlitwy-celebracji w domach po powrocie z kościoła.

  1. Modlitwa w domu – ( od strony 5 z otrzymanego modlitewnika…)

  Przed rozpoczęciem modlitwy w domu przygotowuje się krzyż, świece oraz wodę święconą ( lub tą przyniesioną z kościoła ), które należy położyć na stole nakrytym białym obrusem. Następnie osoba wyznaczona, na przykład ojciec rodziny, rozpoczyna słowami: (str. 5)

  W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wszyscy: Amen.

  Następnie należy uroczyście zapalić świece:

  Światło Chrystusa  - wszyscy: Bogu niech będą dzięki.

  1. Następnie wszyscy siadają a jeden z domowników czyta fragment z Pisma św. ( str. 5-6 z otrzymanego modlitewnika);
  2. Następuje śpiew kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” (lub inna…)
  3. Wszyscy wstają i odczytywany jest fragment Ewangelii ( str. 7-9 )
  4. Następnie prowadzący odczytuje modlitwę za Rodziny z otrzymanego w kościele obrazka;
  5. Teraz przedstawiamy Bogu nasze wspólne prośby (str. 9-11)
  6. Na zakończenie odmawiamy modlitwę „Pod Twoją obronę” a następnie prowadzący mówi: Niech nas Bóg błogosławi, broni od wszelkiego zła i doprowadzi nas do życia wiecznego. ( wszyscy czynią znak krzyża wodą święconą).
  7. Po nabożeństwie można zaśpiewać znane kolędy lub pastorałki.

  Jeśli chcemy dodać modlitwy za zmarłego członka rodziny ( lub za zmarłych ) to posługujemy się otrzymaną książeczką od strony 11 do 15.